Liittotoimijat|Työhuone

Liikesarjojen MM-joukkue 2018 vahvistettu

20.6.2018

 

Suomen Taekwondoliiton hallitus vahvisti 20.6.2018 kokouksessaan liikesarjojen 2018 MM-kilpailujen edustusjoukkueen. Liikesarjojen MM-kilpailut käydään 15.-18.11.2018 Taiwanissa.

 

Kadettitytöt: Helmi Riuttala (Porin Taekwondo)

Kadettipojat: Joonas Järvenpää (Porin Taekwondo)

Kadettipari: Methasit Kopisto (Taekwondourheilijat 2011) / Mia Knutsson (Espoo Hwarang Team)

Kadettitytöt ryhmä: Mia Knutsson (Espoo Hwarang Team) / Helmi Riuttala (Porin Taekwondo) / Sara Quinones (Taekwondourheilijat 2011)

 

Junioritytöt: Naam Suomalainen (Mudo Lohja)

Junioripojat: Mico Knutsson (Espoo Hwarang Team)

Junioripari: Naam Suomalainen (Mudo Lohja) / Mico Knutsson (Espoo Hwarang Team)

 

U30 naiset: Linda Räkköläinen (Helsingin Itsepuolustuskoulu)

U30 miehet: Frans Salmi (Budokwai Taekwondo)

U30 pari: Eevi Huuskonen (Espoo Hwarang Team) / Veeti Koivistoinen (Kuopion Taekwondo)

U30 naiset ryhmä: Linda Räkköläinen (Helsingin Itsepuolustuskoulu) / Nea Säynäjoki (Tampere Kumgang Taekwondo) / Elina Tikkanen (Taekwondourheilijat 2011)

U30 miehet ryhmä: Frans Salmi (Budokwai Taekwondo) / Olli Siltanen (Budokwai Taekwondo) / Christian Kamphuis (Taekwondourheilijat 2011)

 

U40 naiset: Johanna Nukari (Espoo Hwarang Team)

U40 Miehet: Ville Lehtinen (Taekwondourheilijat 2011)

O30 Pari: Triin Saviauk (Budokwai Taekwondo) / Ville Lehtinen (Taekwondourheilijat 2011)

O30 naiset ryhmä: Triin Saviauk (Budokwai Taekwondo) / Niina Virtala (Manse Taekwondo) / Johanna Nukari (Espoo Hwarang Team)

 

U50 naiset: Niina Virtala (Manse Taekwondo)

 

U60 naiset: Sirpa Huuskonen (Espoo Hwarang Team)

U60 miehet: Matti Huuskonen (Espoo Hwarang Team)

 

Freestyle U17 miehet: Daniel Halonen (Porin Taekwondo)

Freestyle O17 miehet: Christian Kamphuis (Taekwondourheilijat 2011)

Freestyle Mix-Team: Daniel Halonen (Pori Taekwondo) / Christian Kamphuis (Taekwondourheilijat 2011) / Olli Siltanen (Budokwai Taekwondo) / Linda Räkköläinen Helsingin Itsepuolustuskoulu) / Nea Säynäjoki (Tampere Kumgang Taekwondo)

 

Päävalmentaja: Marco Halonen

Apuvalmentaja: Olli Siltanen

Apuvalmentaja: Heikki Liukkonen

Joukkueenjohtaja: Vesa Suomalainen

 

Tsemppiä valmistautumiseen kohti marraskuuta ja Taiwania!