Liittotoimijat|Työhuone

Tapahtumakalenteri 2017

Ajankohta  

Tapahtuma                       

Paikka

Kohderyhmä

Ilmoittautuminen

     

Tammikuu

    
5.-8.1.New Year Camp-otteluleiriTurkuOttelijat Ilmoittautuminen
14.-15.1.

Ranskan avoimet liikesarjakilpailut
(A-class)

Lille, RanskaLiikesarjakilpailijat 
21.1.Liikesarjojen PM-leiriHelsinkiPM-kilpailijat Ilmoittautuminen
28.-29.1.PM-kilpailutTrelleborg, RuotsiMaajoukkueet 
28.1.Ottelu- ja liikesarjaleiriVantaaKaikki 
     

Helmikuu

    
4.2.Kamppailulajien yhteinen junioriohjaajaseminaariLahti, KamppailuareenaJunioriohjaajat ja ohjaamisesta kiinnostuneetIlmoittautuminen
 4.2.Poomsae Talent TeamNurmijärviKutsutut 
4.2.Ottelutuomarien kertauskurssiHelsinkiOttelutuomarit 
10.2.Turkin avoimet liikesarjakilpailut
(WTF G2)
Belek, TurkkiLiikesarjakilpailijat 
11.-12.2.TalvisuurleiriVantaaKaikki Ilmoittautuminen
17.-19.2.HiihtolomaleiriTurkuOttelijat 
25.-26.2.Liikesarjojen avoin maajoukkueleiri (2pv)NurmijärviMaajoukkue + kaikki Ilmoittautuminen
25.-26.2.G1 Slovenia OpenMariborOttelijat 

Maaliskuu

    
4.3.Loviisa Open (ottelun liigakilpailu)LoviisaKaikki 
4.-5.3.G1 Sofia OpenSofiaOttelijat 
4.3.Valmennuskeskuksen liikesarjaleiri (1pv)TurkuKaikkiIlmoittautuminen
11.-12.3.Kamppailulajien yhteinen I-tason junioriohjaajakoulutus, 1.vklTampereKaikkiIlmoittautuminen
11.3.Lohja Open (liikesarjat)LohjaKaikki 
11.3.EMA Sportin leiriLahtiKaikki 
12.3.Avoin liikesarjaleiriLohjaKaikki Ilmoittautuminen
18.3.Belgian avoimet liikesarjakilpailut
(A-class / WTF G1)
Lommel, BelgiaLiikesarjakilpailijat 
25.-26.3.Liikesarjojen avoin maajoukkueleiri (2pv)TurkuMaajoukkue + kaikkiIlmoittautuminen

Huhtikuu

    
1.-2.4.Kamppailulajien yhteinen I-tason junioriohjaajakoulutus, 2.vklTampereKaikkiIlmoittautumislinkki ensimmäisen vkl kohdalla
1.4.Nurtzi Open (ottelun liigakilpailu)NurmijärviKaikki 
6.-9.4.U21 EM-kilpailutSofiaMaajoukkue 
8.4.Kuopio Open (liikesarjat)KuopioKaikki 
9.4.Avoin liikesarjaleiriKuopioKaikki Ilmoittautuminen
14.-16.4.PääsiäisleiriTurkuKaikki 
20.4.Sääntömääräinen kevätkokousHelsinkiSeurojen edustajat 
21.-23.4.Liikesarjojen EM-leiriKisakallioMaajoukkue 
27.-30.4.G2 Presidents CupAteenaOttelijat ja liikesarjakilpailijat 
29.4.Rauma Taekwondo Open (ottelun liigakilpailu)RaumaKaikki Ilmoittautuminen

Toukokuu

    
5.-6.5.Beach Taekwondo MMRodos, KreikkaMaajoukkue 
6.-7.5.OtteluleiriHelsinkiKaikki 
7.-8.5.Liikesarjojen EM-kilpailutRodos, KreikkaMaajoukkue 
13.-14.5.Poomsae-klinikka (2pv)AvoinKaikki 
13.5.VoimaseminaariLahtiKaikki 
20.5.Ottelun alle 21-vuotiaiden SM-kilpailut + juniori- ja harrastajasarjatIkaalinenKaikki 
20.5.Poomsae Talent TeamPoriKutsutut 

26.-28.5.

Ottelun maajoukkueleiriHelsinkiMaajoukkue 
27.5.Korso Open (liikesarjat)VantaaKaikki 

Kesäkuu

    
9.-11.6.Suuri BudoleiriVarala, Tampere8 - 14-vuotiaat harrastajat Ilmoittautuminen
10.6.KamppailulajiohjaajaseminaariJämsäKaikki 
10.6.ItsepuolustusleiriHelsinkiKaikki 
17.-18.6.KesäleiriMerikarviaKaikki 
17.6.Itävallan avoimet (WTF G2)Vien, ItävaltaLiikesarjakilpailijat 
24.-30.6.Ottelun MM-kilpailutKorea, MujuMaajoukkue 
 29.6.SM-kisojen valmistava leiriTurkuSM-ottelijat 

Heinäkuu

    
6.-9.7.SM-viikkoTampere  
8.7.SM-kilpailut (osana SM-viikkoa), ottelu ja liikesarjatTampere  
9.7.Tampere Cup (osana SM-viikkoa), ottelu ja liikesarjat   
24.-27.7.Opiskelijoiden EM-kilpailutCoimbra, PortugaliMaajoukkue 

Elokuu

    
5.8.Poomsae Talent TeamHelsinkiKutsutut 
11.-13.8.Taekwondo Festival 2017MaarianhaminaKaikki harratsajatIlmoittautuminen

18.- 20.8.

3.tason valmentajakoulutus, lähijakso 1/4Tampere2.tason koulutuksen suorittaneetIlmoittautuminen
19.-31.8.KesäuniversiaditTaipei, TaiwanOpiskelijat 
26.8.Rauma OpenRaumaLiikesarjakilpailijat 

Syyskuu

    
 7.-9.9.Olympiapainoluokkien EM TBDMaajoukkue 
16.-17.9.G1 Polish OpenVarsovaOttelijat 
29.9-1.10.3.tason valmentajakoulutus, lähijakso 2/4Tamperekoulutukseen ilmoittautuneet 
30.9.Eura Cup (ottelun liigakilpailu)EuraKaikki 

Lokakuu

    
7.-8.10.G1 Latvia OpenRigaOttelijat 
7.-8.10.Kamppailulajien yhteinen I-tason junioriohjaajakoulutus, 1.vklHelsinkiAloittelevat ohjaajatIlmoittautuminen
28.10.Ambassador's CupVantaaOttelijat ja liikesarjakilpailijat 
28.-29.10.Kamppailulajien yhteinen I-tason junioriohjaajakoulutus, 2.vklHelsinkiAloittelevat ohjaajat 

Marraskuu

    
2.-5.11.U18 EM-kilpailutLarnacaMaajoukkue 
3.-4.11.Judon ja taekwondon yhteinen sinettiseuraseminaariAvoinSinettiseurat 
 4.11.Poomsae Talent TeamTurkuKutsutut 
17.-19.11.3.tason valmentajakoulutus, lähijakso 3/4Tamperekoulutukseen ilmoittautuneet 
25.11.Liigafinaalit (ottelu ja liikesarjat)NurmijärviOttelijat ja liikesarjakilpailijat 

Joulukuu

    
 15.-17.12.

 3.tason valmentajakoulutus, lähijakso 4/4

 Tampere koulutukseen ilmoittautuneet