Liittotoimijat|Työhuone

Koulutetut valmentajat ja ohjaajat

31.7.2008

SLU:n tasojen 1-3 mukaisen koulutuksen käyneet henkilöt ja tuomarikouluttajat

KAIKKI KOULUTETUT VALMENTAJAT JA OHJAAJAT AAKKOSJÄRJESTYKSESSÄ EXCEL-TAULUKOSSA

Listaus ei ole vielä kattava, vaan sitä täydennetään jatkuvasti. Ilmoitathan oma-aloitteisesti, jos puutut listalta!

4-tason koulutus (Ammattivalmentajatutkinto)

Nimi Seura Koulutus Aika
Kuusjärvi Marcos Vihti-Nummela Mudo-Taekwondo 4-taso 1991
Nieminen Petri Hwarang Taekwondokoulu 4-taso 1994
Sinisalo Kim Kanta-Espoon Taekwondo 4-taso 1998
Tuomi Tiiu Taekwondoliitto 4-taso 2007

 

3-tason koulutus (Taekwondon lajikouluttaja)

Nimi Seura Koulutus Aika
Pesonen Reino Mikkelin Taekwondo 3-taso
Mäkinen Jarkko Taekwondoliitto 3-taso Kesken
Erik Aarnio Lahden Taekwondo Hwang 3-taso Kesken
Sampo Pajulampi Kokemäen Taekwondo / Hipko 3-taso Kesken
Lauri Mäkinen Tampereen Kumgang Taekwondo Chun 3-taso Kesken
Sauli Glad Naantalin Taekwondo 3-taso Kesken
Ari Lindroos Paraisten Taekwondo 3-taso Kesken

 

2-tason koulutus (Taekwondon lajiohjaaja)

Nimi Seura Koulutus Aika
Mäkinen Krista Budokwai/Taekwondo Team Turku 2-taso, TOT 1993
Terho Johanna Mikkelin Taekwondo 2-taso, TOT 1993
Kuhalainen Pasi Kokemäen Taekwondo 2-taso, TVT 1995
Härkönen Samu Vatado 2-taso, TOT 1995
Rajakorpi Petri Ulvilan Taekwondo 2-taso, TVT 1995
Johansson Jari Salon Taekwondo Hwang 2-taso, TOT 1995
Ojanen Mika Mansen Taekwondo 2-taso, TOT 1995
Haapaniemi Esko Salon Taekwondo Hwang 2-taso, TOT 1997
Germano Toni Espoo Hwarang Team 2-taso, TOT 1997
Metsälä Juho Espoo Hwarang Team 2-taso, TOT 1997
Silvennoinen Jaana Taekwondo Lahti 2-taso, TOT 1997
Järvinen Varpu Kokemäen Taekwondo 2-taso, TOT 1997
Järvinen Janne Kokemäen Taekwondo 2-taso, TOT 1997
Heino Kirsi Kokemäen Taekwondo 2-taso, TOT 1997
Orädd Petri Vatado 2-taso, TOT 1997
Kuula Matti Helsingin Taekwondoseua 2-taso, TOT 1997
Dillström Jani Vatado 2-taso, TVT 2000
Aalto Juha Loviisan Taekwondo Hwang 2-taso, TVT 2000
Moilanen Harri Taekwondo Lahti 2-taso Kesken

 

1-tason koulutus (Taekwondon seuraohjaaja)

Nimi Seura Käyty koulutus Aika
Hintsanen Jari Mansen Taekwondo Seuraohjaajakoulutus 1988
Vikström Ilkka Vihti-Nummela Mudo Taekwondo Seuraohjaajakoulutus 2004
Liljanko Juhani Mikkelin Taekwondo Kilpavalmentajakoulutus 2007
Roikonen Anu Mikkelin Taekwondo Seuraohjaajakoulutus
Pikkarainen Kirsi Riihimäki Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2005
Tonteri Siv Loviisan Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2005
Nylund Eija Loviisan Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2005
Happonen Marja Keravan Taekwondoseura Junioriohjaajakoulutus 2005
Paavilainen Tanja Riihimäki Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2005
Holmi Ari Porvoon Taekwondoseura Junioriohjaajakoulutus, Yleisohjaajakoulutus 2005
Kujala Keijo Keravan Taekwondoseura Junioriohjaajakoulutus 2005
Salo Anu Riihimäki Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2006
Jääskeläinen Tiina Manse Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2006
Norman Nelli Mansen Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2006
Sharifpour Puja Lahden Taekwondo Hwang Junioriohjaajakoulutus 2006
Suominen Joonas Lahden Taekwondo Hwang Junioriohjaajakoulutus 2006
Niemi Jukka Tampereen Kumgang Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2006
Kukkonen Ari Tampereen Kumgang Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2006
Moilanen Minna Riihimäki Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2006
Palomäki Päivi Espoo Hwa Rang Team Junioriohjaajakoulutus 2006
Rask Jarmo Espoo Hwa Rang Team Junioriohjaajakoulutus 2006
Vilske Oula Espoo Hwa Rang Team Junioriohjaajakoulutus 2006
Kärkkäinen Eila Iisalmen Taekwondoseura Junioriohjaajakoulutus 2006
Äijälä Jutta Mikkelin Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2006
Iivanainen Tatu Vihti-Nummela Mudo-Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2006
Alm Mia Vihti-Nummela Mudo-Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2006
Savage Saina Forssan Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2006
Aalto Jenna Loviisan Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2006
Nyström Ulf Loviisan Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2006
Pulkkinen Mari Lappeenrannan Taekwondoseura Junioriohjaajakoulutus 2006
Vilhunen Juha Porvoon Taekwondoseura Junioriohjaajakoulutus 2006
Vilhunen Tuomo Porvoon Taekwondoseura Junioriohjaajakoulutus 2006
Nykänen Veera Porvoon Taekwondoseura Junioriohjaajakoulutus 2006
Varis Vilja Porvoon Taekwondoseura Junioriohjaajakoulutus 2006
Enqvist Elina Porvoon Taekwondoseura Junioriohjaajakoulutus 2006
Kivinen Henri Riihimäki Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2006
Loukas Tommi Riihimäki Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2006
Korhonen Ada Porvoon Taekwondoseura Junioriohjaajakoulutus 2006
Yliruka Jarkko Helsingin Taekwondoseura Yleisohjaajakoulutus 2006
Heikkinen Matti Mukwan Jyväskylä Kilpavalmentajakoulutus 2006
Viinikainen Eero Mukwan Jyväskylä Kilpavalmentajakoulutus 2006
Autio Joni Riihimäki Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2007
Salo Jarmo Riihimäki Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2007
Kesseli Raimo Riihimäki Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2007
Ainasoja Jani Riihimäki Junioriohjaajakoulutus 2007
Siutila Miia Budokwai/TTT Junioriohjaajakoulutus 2007
Närhi Roosa Budokwai/TTT Junioriohjaajakoulutus 2007
Haapio Aki Kokemäen Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2007
Haapio Jyri Kokemäen Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2007
Mäkinen Jarno Kokemäen Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2007
Järvenpää Jenna Kokemäen Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2007
Saviauk Triin Rauman Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2007
Torkkola Aila Rauman Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2007
Viinikainen Eero Mukwan Jyväskylä Junioriohjaajakoulutus 2007
Kwok Sini Mansen Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2007
Pesonen Tarja Mikkelin Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2007
Moilanen Harri Taekwondo Lahti Junioriohjaajakoulutus 2007
Vuori Raija Taekwondo Lahti Junioriohjaajakoulutus 2007
Lindfors Anna Vihti-Nummela Mudo-Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2007
Lindfors Joel Vihti-Nummela Mudo-Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2007
Iivanainen Helena Vihti-Nummela Mudo-Taekwondo Junioriohjaajakoulutus 2007
Tattari Jari Hwarang Taekwondo Nurmijärvi Junioriohjaajakoulutus 2007
Väisänen Sirpa Helsingin Taekwondoseura Junioriohjaajakoulutus 2007
Sievänen Heli Taekwondo Lahti Junioriohjaajakoulutus 2007
Liikanen Iina Taekwondo Lahti Junioriohjaajakoulutus 2007
Alasalmi Juhani Porvoon Taekwondoseura Junioriohjaajakoulutus 2007
Lappeteläinen Eetu Porvoon Taekwondoseura Junioriohjaajakoulutus 2007
Liukkonen Heikki Budokwai/Taekwondo Team Turku Kilpavalmentajakoulutus 2007
Marketta Parkkinen Toijalan Taekwondo Chun Kilpavalmentajakoulutus 2007
Simo Siltanen Taekwondo Lahti Kilpavalmentajakoulutus 2007
Pauli Raivio Taekwondo Lahti Kilpavalmentajakoulutus 2007
Tanja Hakkarainen Mukwan Jyväskylä Kilpavalmentajakoulutus 2007
Martti Paavilainen Riihimäen Taekwondo Kilpavalmentajakoulutus 2007
Tom Stenvall Loviisan Taekwondo Hwang Kilpavalmentajakoulutus 2007
Jani Hakkarainen Mukwan Jyväskylä Yleisohjaajakoulutus 2007
Maria Nummela Mukwan Jyväskylä Yleisohjaajakoulutus 2007
Nora Mikkelinen Tampereen Kumgang Taekwondo Chun Yleisohjaajakoulutus 2007
Christian Hagman Helsingin Taekwondoseura Yleisohjaajakoulutus 2007
Laura Nipuli Taekwondo Kouvola Yleisohjaajakoulutus 2007
Saija Vuori Kokemäen Taekwondo Yleisohjaajakoulutus 2007
Mikko Ahokas Riihimäen Taekwondo Yleisohjaajakoulutus 2007
Martti Outinen Helsingin Taekwondo Yleisohjaajakoulutus 2007

Ottelutuomarikouluttajat
Iivanainen Tatu
Nordenswan Henri
Pesonen Reino
Reijasto Juha
Sirviö Kari
Vikström Ilkka

Poomsetuomarikouluttajat
Hwang Inkwon