Liittotoimijat|Työhuone

PM-kilpailuissa mitaleita kotiintuliaisina - TULOKSET

21.1.2019

LIIKESARJAT

 

Suomen liikesarjajoukkueessa oli 35 urheilijaa.

Päävalmentaja Marco Halonen ja joukkueenjohtaja Vesa Suomalainen.

 

SARJANIMISIJOITUS

KULTAA

  
Freestyle individual male +18Christian Kamphuis1
Group senior -30 (M+M+M)Olli Siltanen - Christian Kamphuis - Frans Salmi1
Individual male senior -30Olli Siltanen1
Individual male senior -40Ville Lehtinen1
Pair senior +30 (M+F)Triin Saviauk - Ville Lehtinen1
Pair senior -30 (M+F)Eevi Huuskonen - Olli Siltanen1

HOPEAA

  
Individual female senior -40Johanna Nukari2
Individual male senior -30Frans Salmi2
Individual male senior -40Sampsa Aukio2
Individual male senior -60Kim Rejman2

PRONSSIA

  
Group cadet (F+F+F)Sofia Sarala - Bella Buuri - Victoria Hentunen3
Group junior (F+F+F)Naam Suomalainen - Mia Knutsson - Helmi Riuttala3
Group junior (M+M+M)Joonas Järvenpää - Methasit Kopisto - Eero Halenius3
Group senior +30 (M+M+M)Sampsa Aukio - Ville Lehtinen - Kim Rejman3
Individual female cadetAino Kortelainen3
Individual female senior -40Triin Saviauk3
Individual female senior -60Riitta Patrikainen3
Individual male cadetAlex Jürgens3
Pair cadet (M+F)Victoria Hentunen - Alex Jürgens3

FINAALI 4.

  
Individual male senior -30Christian Kamphuis
Group cadet (F+F+F)Aino Kortelainen - Quinones Sara - Sofia Sarala4
Group junior (F+F+F)Tara Tuokko, Noora Sepponen, Aino Kangasmaa4
Group senior -30 (F+F+F)Elina Tikkanen - Nea Säynäjoki - Linda Räkköläinen4
Individual female juniorNaam Suomalainen4
Individual female senior -40Laura Pihkala4
Individual male senior -60Matti Huuskonen4
Pair senior +30 (M+F)Sampsa Aukio - Laura Pihkala4

Individual female senior -30

Nea Säynäjoki4

FINAALI 5.

  
Individual female  juniorMia Knutsson5
Individual female senior -60Sirpa Huuskonen5
Pair senior +30 (M+F)Johanna Nukari - Kim Rejman5

FINAALI 6.

  
Individual female juniorHelmi Riuttala6
Individual female senior -30Eevi Huuskonen6
Individual male senior -50Antti Mynttinen6
Pair senior +30 (M+F)Riitta Patrikainen - Antti Mynttinen6

FINAALI 7.

  
Individual female cadetQuinones Sara7
Pair junior (M+F)Mia Knutsson - Methasit Kopisto7

FINAALI 8. 

  
Individual female senior -30Elina Tikkanen8
Pair junior (M+F)Helmi Riuttala - Joonas Järvenpää8

SEMIFINAALI

  
Individual female senior -30Linda Räkköläinen9
Pair junior (M+F)Eero Halenius - Elvi Ollila9
Individual female cadetBella Buuri11
Individual female juniorNoora Sepponen12
Individual female cadetSofia Sarala13
Individual male juniorJoonas Järvenpää13
Individual female juniorAino Kangasmaa14
Individual female juniorTara Tuokko15
Individual male juniorMethasit Kopisto16
Individual female juniorElvi Ollila18
Individual male juniorEero Halenius19
Individual female senior -30Mira Mänty21
Individual female juniorEnna Turunen22
Individual female senior -30Milla Knutsson23
   

 

OTTELU
 
 

KULTAA
Niko Saarinen Senior -63 kg, Budokwai Taekwondo
Ida Tammila Senior -49 kg Budokwai Taekwondo
Teemu Heino Senior +87 kg, Taekwondourheilijat2011
Sara Quinones Cadet +59 kg, Taekwondourheilijat2011
Aino Kortelainen Cadet -37 kg Taekwondourheilijat2011

 

HOPEAA
Ada Tammila Cadet -33 kg, Budokwai Taekwondo
Methasit Kopisto Junior -59 kg, Taekwondourheilijat2011

 

PRONSSIA
Jasper Pulakka Junior -68 kg, Yong Taekwondo
Venne Viitaniemi Cadet -37 kg, Taekwondourheilijat2011

 

Liitteet