Liittotoimijat|Työhuone

Tapahtumakalenteri

2018

Ajankohta  

Tapahtuma                       

Paikka

Kohderyhmä

Ilmoittautuminen

     

Tammikuu

    
4.-7.1.New Year CampTurkuOttelijat 
6.-7.1.Liikesarjojen PM-leiriHelsinkiLiikesarjakilpailijat 
12.-14.1.

Branimir Blecicin (Kroatia) leiri

HelsinkiOttelijat 
20.1.Pohjoismaiden mestaruuskilpailutVantaaKaikki 
20.-21.1.Ranskan avoimetLille, RanskaLiikesarjakilpailijat 
27.1.Talent Team -leiri Kutsutut 
28.1.-2.2.U.S. OpenLas Vegas, Yhdysvallat  
     

Helmikuu

    
3.2.Alle 21-vuotiaiden SM-kilpailut (ottelu)KirkkonummiOttelijatIlmoittautuminen
9.-11.2.TalvisuurleiriSolvalla, EspooKaikki 
10.-11.2.Turkin avoimet (liikesarjat)Istanbul, TurkkiLiikesarjakilpailijat 
17.-18.2.Poomsae-klinikkaRajamäkiKaikkiIlmoittautuminen
16.-18.2.Kamppailulajien yhteinen II-tason valmentajakoulutus, 1.vklPajulahti, NastolaI-tason suorittaneet ohjaajatIlmoittautuminen
17.2.Loviisa OpenLoviisaOttelijat 
19.-23.2.Talvilomaleiri 7-14-vuotiailleHelsinkiKaikki 
24.2.Saliliiga @TU11HelsinkiKaikki 
24.-25.2.Saksan avoimet (liikesarjat)Hampuri, SaksaLiikesarjakilpailijat, karsintakilpailu 
24.-25.2.Slovenia Open (G1)Maribor, SloveniaOttelijatIlmoittautuminen
     

Maaliskuu

    
2.-4.3.Alberto Celestrinin (Saksa) leiriHelsinkiOttelijat 
3.-4.3.Sofia Open (G1)Sofia, BulgariaOttelijatIlmoittautuminen
3.3.LohjaOpen Liikesarjojen ranking-kilpailuLohjaKaikki 
4.3.LohjaOpen Liikesarjojen avoin maajoukkueleiriLohjaKaikki ilmoittautuminen
10.-11.3.Kamppailulajien yhteinen I-tason junioriohjaajakoulutus, 1.vkl Aloittelevat ohjaajat 
10.-11.3.Dutch Open (G1)Eindhoven, HollantiOttelijatIlmoittautuminen
16.-18.3.Belgium Open (G1)Lommel, BelgiaOttelijatIlmoittautuminen
17.-18.3.Belgian avoimet (liikesarjat)Lommel, BelgiaLiikesarjakilpailijat, karsintakilpailu 
23.-25.3.Kamppailulajien yhteinen II-tason valmentajakoulutus, 2.vklPajulahti, NastolaI-tason suorittaneet ohjaajat 
25.3.Spanish Open (G1)Alicante, EspanjaOttelijatIlmoittautuminen
     

Huhtikuu

    
7.4.Liikesarjojen ranking-kilpailuPoriKaikki 
7.4.Saliliiga @TU11HelsinkiKaikki 
8.4.Liikesarjojen avoin maajoukkueleiriPoriKaikki 
6.-8.4.Nuorten OlympiakarsintaturnausHammamed, TunisiaMaajoukkue 
7.-8.4.Kamppailulajien yhteinen I-tason junioriohjaajakoulutus, 2.vklPajulahti, NastolaAloittelevat ohjaajat 
7.-8.4.German Open (G1)Hamburg, SaksaOttelijat Ilmoittautuminen
9.-13.3.Nuorten MM-kilpailut (ottelu)Hammamed, TunisiaMaajoukkue 
14.4.Nurzi OpenNurmijärviOttelijat 
25.-28.4.Beach MM-kilpailut
Ródos, Kreikka
Maajoukku 
25.-29.4.WTE President's Cup (G2)Ateena, Kreikka Ottelijat Ilmoittautuminen
27.-29.4.Kamppailulajien yhteinen II-tason valmentajakoulutus, 3.vklPajulahti, NastolaI-tason suorittaneet ohjaajat 
28.4.Talent Team -leiri Kutsutut 
     

Toukokuu

    
2.-5.5.ISF GymnasiadeMarrakech, Marokko  
5.5.Tanskan avoimet (liikesarjat)Kööpenhamina, TanskaLiikesarjakilpailijat 
5.-6.5.Soveltavan taekwondon ohjaajakoulutusAvoinSoveltavan taekwondon ohjaajat 
10.-13.5.Aikuisten EM-kilpailut (ottelu)Kazan, VenäjäMaajoukkue 
18.-20.5.Kamppailulajien yhteinen II-tason valmentajakoulutus, 4.vklPajulahti, NastolaI-tason suorittaneet ohjaajat 
19.5.Ikaalisten OpenIkaalinenOttelijat 
19.-20.5.Liikesarjojen avoin maajoukkueleiri Kaikki 
26.-27.5.Austria Open (G1)Innsbruck, AustriaOttelijatIlmoittautuminen
26.5.Liikesarjojen ranking-kilpailuVantaaKaikki 
27.5.Avoin liikesarjaleiriVantaaKaikki 
     

Kesäkuu

    
2.6.Itävallan avoimet (liikesarjat)ItävaltaLiikesarjakilpailijat, karsintakilpailu 
9.6.Saliliiga @TU11HelsinkiKaikki 
16.-17.6.Lux Open (G1)LuxemburgOttelijatIlmoittautuminen
     

Heinäkuu

    
7.7.SM-kilpailut (ottelu ja liikesarjat)VantaaKaikki 
     

Elokuu

    
11.-12.8.Poomsae-Klinikka Kaikki 
25.8.Talent Team -leiri Kutsutut 
     

Syyskuu

    
15.-16.9.Liikesarjojen maajoukkueleiri Maajoukkue 
29.9.Porvoo OpenPorvooOttelijat 
     

Lokakuu

    
13.-14.10.Liikesarjojen avoin maajoukkueleiri Kaikki 
27.10.Ambassador´s CupVantaaOttelu ja liikesarjat 
     

Marraskuu

    
2.-4.11.Liikesarjojen MM-leiri MM-joukkue 
15.-18.11.Liikesarjojen MM-kilpailutTaiwanMM-joukkue 
24.11.Talent Team -leiri Kutsutut 
24.11.Liigafinaalit, Eura OpenEuraOttelijat 
     

Joulukuu