Ansiomerkit

Kultaiset ansiomerkit

2009
Dae Jin Hwang
Jarmo Soila
Marcos Kuusjärvi (Vihti-Nummela Mudo Taekwondo Seura)
Markku Murto (Espoo Hwarang Team)
Petri Nieminen (Espoo Hwarang Team
Reino Pesonen (Mikkelin Taekwondo)
Henri Nordenswan (Helsingin Taekwondoseura)

2015
Jarkko Mäkinen (Budokwai Taekwondo)


Hopeiset ansiomerkit

2009

Jarkko Mäkinen (Budokwai Taekwondo)
Ulf Nyström (Loviisan Taekwondo Hwang)
Markku Vuorikoski (Lohjan Taekwondoseura)
Sampo Pajulampi (Kokemäen Taekwondo)

2010
Teemu Heino (Kokemäen Taekwondo)
2011
Dennis Vainio (Vihti-Nummela Mudo Taekwondo Seura)
Kari Sirviö (Vihti-Nummela Mudo Taekwondo Seura)
Tero Halen (Vihti-Nummela Mudo Taekwondo Seura)
Simo Jokinen (Iisalmen Taekwondo)
2012
Jesus Ramal (Budokwai Taekwondo)
Suvi Mikkonen (Budokwai Taekwondo)

2013
Hans-Kristian Sjöholm (Tapiolan Taekwondo Hwang)

Tatu Iivanainen (Mudokwan Vantaa)

2016
Anita Halén (Vihti-Nummela Mudo Taekwondo Seura)
Krista Mäkinen (Budokwai Taekwondo)
Tiiu Tuomi (Riihimäki Taekwondo)

2017
Janne Puputti (Turun Taekwondo)

Iiro Suorela (Taekwondo Nurmijärvi)
2019
Lauri Laitinen (Malmin Taekwondo)
Ville Montonen (Vihdin Taekwondoseura)
Sauli Glad (Naantalin Taekwondo)
Juha Reijasto (Taekwondo Kouvola)
Laura Ojanen (Taekwondo Nurmijärvi)
Arto Pakkala
Veera Ruoho
Kirsimarja Kuutschin
Jarl Kaila
Allan Paulsen
Kim Sinisalo



Pronssiset ansiomerkit

2009
Inna Lindgrén (Budokwai/Taekwondo Team Turku)
Krista Mäkinen (Budokwai/Taekwondo Team Turku)
Mika Pihlava (Budokwai/Taekwondo Team Turku)
Teemu Heino (Kokemäen Taekwondo)
Tarja Pesonen (Mikkelin Taekwondoseura)

2010
Kirsimarja Kuutschin (Helsingin Taekwondoseura)
Simo Jokinen (Iisalmen Taekwondo)
Hans-Kristian Sjöholm (Tapiolan Taekwondo Hwang)
Inkwon Hwang (Herttoniemen Taekwondo Hwang)
Arto Lehtokari (Budokwai/Taekwondo Team Turku)

2011
Tatu Iivanainen (Mudokwan Vantaa)
Anita Halen (Vihti-Nummela Mudo Taekwondo Seura)
Lauri Vainio (Mudokwan Vantaa)
Ilkka Vikström (Vihti-Nummela Mudo Taekwondo Seura)

2012
Janne Puputti (Turun Taekwondo)
Tiiu Tuomi (Hwarang Taekwondo Nurmijärvi)
Iiro Suorela (Hwarang Taekwondo Nurmijärvi)
Harri Moilanen (Taekwondo Lahti)
Ari Holmi (Porvoon Taekwondo)
Jaakko Winberg (Porvoon Taekwondo)

2013
Tanja Flythström (Lohjan Taekwondo-seura)
Jouni Kaarakainen (Lohjan Taekwondo-seura)
Lauri Laitinen (Malmin Taekwondo)

2014
Juho Metsälä (Espoo Hwarang Team)
Tero Alén (Espoo Hwarang Team)
Johanna Nukari (Espoo Hwarang Team)
Essi Labart (Espoo Hwarang Team)
Teppo Alstela (Malmin Taekwondo)
Jörn-Peter Sairio (Malmin Taekwondo)
Sauli Glad (Naantalin Taekwondo)

2015
Kim Gylling (Mariehamns Taekwondoklubb)
Jari Hintsanen (Manse Taekwondo)
Jari Kanninen (Iisalmen Taekwondo)
Tommi Loukas (Riihimäki Taekwondo)
Elmer Nordberg (HNMKY Taekwondo)
Jussi Pikkarainen (HNMKY Taekwondo)
Tea Runnakko (Malmin Taekwondo)
Saija Vuori (Mudo ry)

2016
Helena Iivanainen (Vihti-Nummela Mudo Taekwondo Seura)
Ville Montonen (Vihti-Nummela Mudo Taekwondo Seura)
Juha Vehmas (Vihti-Nummela Mudo Taekwondo Seura)
Roosa Närhi (Budokwai Taekwondo)
Tarja Röytiö (Helsingin Taekwondoseura)
Sirpa Väisänen (Helsingin Taekwondoseura)
Sarianne Nordberg (HNMKY Taekwondo)
Antti Mynttinen (Korson Kaiku Taekwondo)
2017
Juhani Liljanko (Mikkelin Taekwondo)
Kimmo Mönkkönen (Mikkelin Taekwondo)
Vesa Räsänen (Mikkelin Taekwondo)
Hannu Tikka (Lappeenrannan Taekwondoseura)
Tomi Aho (Saariston Taekwondo Park)
Marko Kallio (Saariston Taekwondo Park)
Esa Karvonen (Malmin Taekwondo)
Noora Lehtonen (Malmin Taekwondo)
Ari Lindroos (Saariston Taekwondo Park)
Ville Niemi (Naantalin Taekwondo)
Mikael Nurisalo (Tampereen Kumgang Taekwondo)
Erik Pohjonen (Yong Taekwondo)

2018
Jukka Teuronen (Lohjan Taekwondoseura)
Sami Reijasto (Taekwondo Kouvola)
Timo Jansson (Espoo Taekwondo Academy)
Christian Hagman (Helsingin Taekwondoseura)
Rolf Ekström (Helsingin Taekwondoseura)
2019
Mikko Aura (Porin Taekwondo)
Esa Lappalainen (Länkyn Taekwondo)
Elina Säteri (Liedon ja Auran Taekwondo)
Mikko Huhtanen (Budokwai Taekwondo)
Anna-Liisa Gynther (Budokwai Taekwondo)
Simo Siltanen (Helsingin Taekwondoseura)
Kim Rejman (Helsingin Taekwondoseura)

2020
Veera Vuorinen (Manse Taekwondo)
Sirpa Huuskonen (HNMKY Taekwondo)