Liittotoimijat|Työhuone

Tapahtumakalenteri

2018

Ajankohta  

Tapahtuma                       

Paikka

Kohderyhmä

Muuta

     

Tammikuu

    
4.-7.1.New Year CampTurkuOttelijat 
6.-7.1.Liikesarjojen PM-leiriHelsinkiLiikesarjakilpailijat 
12.-14.1.

Branimir Blecicin (Kroatia) leiri

HelsinkiOttelijatJäsenseuran tapahtuma
20.1.Pohjoismaiden mestaruuskilpailutVantaaKaikki 
20.-21.1.Ranskan avoimetLille, RanskaLiikesarjakilpailijat 
27.1.Talent Team -leiri Kutsutut 
28.1.-2.2.U.S. OpenLas Vegas, Yhdysvallat  
     

Helmikuu

    
3.2.Alle 21-vuotiaiden SM-kilpailut (ottelu)KirkkonummiOttelijatIlmoittautuminen
9.-11.2.TalvisuurleiriSolvalla, EspooKaikki 
10.-11.2.Turkin avoimet (liikesarjat)Istanbul, TurkkiLiikesarjakilpailijat 
17.-18.2.Poomsae-klinikkaRajamäkiKaikkiIlmoittautuminen
16.-18.2.Kamppailulajien yhteinen II-tason valmentajakoulutus, 1.vklPajulahti, NastolaI-tason suorittaneet ohjaajatIlmoittautuminen
17.2.Loviisa OpenLoviisaOttelijat 
19.-23.2.Talvilomaleiri 7-14-vuotiailleHelsinkiKaikkiJäsenseuran tapahtuma
23.-25.2.HiihtolomaleiriTurku, VKOttelijat 
24.2.Saliliiga @TU11HelsinkiKaikkiJäsenseuran tapahtuma
24.-25.2.Saksan avoimet (liikesarjat)Hampuri, SaksaLiikesarjakilpailijat, karsintakilpailu 
24.-25.2.Slovenia Open (G1)Maribor, SloveniaOttelijatIlmoittautuminen
     

Maaliskuu

    
2.-4.3.Alberto Celestrinin (Saksa) leiriHelsinkiOttelijatJäsenseuran tapahtuma
3.-4.3.Sofia Open (G1)Sofia, BulgariaOttelijatIlmoittautuminen
3.3.LohjaOpen Liikesarjojen ranking-kilpailuLohjaKaikki 
4.3.LohjaOpen Liikesarjojen avoin maajoukkueleiriLohjaKaikkiIlmoittautuminen
10.3.Ottelun maajoukkueleiriTampereMaajoukkueryhmät ja ottelusta kiinnostuneetIlmoittautuminen
10.-11.3.Kamppailulajien yhteinen I-tason junioriohjaajakoulutus, 1.vkl Aloittelevat ohjaajat 
10.-11.3.Dutch Open (G1)Eindhoven, HollantiOttelijatIlmoittautuminen
16.-18.3.Belgium Open (G1)Lommel, BelgiaOttelijatIlmoittautuminen
17.-18.3.Belgian avoimet (liikesarjat)Lommel, BelgiaLiikesarjakilpailijat, karsintakilpailu 
23.-25.3.Kamppailulajien yhteinen II-tason valmentajakoulutus, 2.vklPajulahti, NastolaI-tason suorittaneet ohjaajat 
25.3.Spanish Open (G1)Alicante, EspanjaOttelijatIlmoittautuminen
30.3.-1.4.Pääsiäisleiri + U18 MM-leiriTurku, VKOttelijatIlmoittautuminen
     

Huhtikuu

    
7.4.Liikesarjojen ranking-kilpailuPoriKaikki 
7.4.Saliliiga @TU11HelsinkiKaikkiJäsenseuran tapahtuma
8.4.Liikesarjojen avoin maajoukkueleiriPoriKaikkiIlmoittautuminen
6.-8.4.Nuorten OlympiakarsintaturnausHammamed, TunisiaMaajoukkue 
7.-8.4.Kamppailulajien yhteinen I-tason junioriohjaajakoulutus, 2.vklPajulahti, NastolaAloittelevat ohjaajat 
7.-8.4.German Open (G1)Hamburg, SaksaOttelijat Ilmoittautuminen
9.-13.4.Nuorten MM-kilpailut (ottelu)Hammamed, TunisiaMaajoukkue 
14.-15.4.Nurtzi OpenNurmijärviOttelijat Ilmoittautuminen
20.4.Liiton yleiskokousHelsinkiKaikki 
20.4.Koulutusuudistuksen kick offHelsinkiKutsutut 
21.4.Frans Salmen leiriNurmijärviKaikkiJäsenseuran tapahtuma
21.4.Ottelun maajoukkueleiriLahtiMaajoukkueryhmät ja ottelusta kiinnostuneetIlmoittautuminen
25.-28.4.Beach MM-kilpailut
Ródos, Kreikka
Maajoukku 
25.-29.4.WTE President's Cup (G2)Ateena, Kreikka Ottelijat Ilmoittautuminen
27.-29.4.Kamppailulajien yhteinen II-tason valmentajakoulutus, 3.vklPajulahti, NastolaI-tason suorittaneet ohjaajat 
     
28.4.Talent Team -leiri Kutsutut 
     

Toukokuu

    
2.-5.5.ISF GymnasiadeMarrakech, Marokko  
5.5.Poomsae Talent Team-leiriHelsinkiKutsutut 
5.5.Tanskan avoimet (liikesarjat)Kööpenhamina, TanskaLiikesarjakilpailijat 
5.5.Liikesarja ja otteluleiriVantaaKaikkiJäsenseuran tapahtuma

5.-6.5.

Soveltavan taekwondon ohjaajakoulutus

Pajulahti

Soveltavan taekwondon ohjaajat

 Ilmoittatuminen

5.-6.5.

Berlin Open 2018

Avoin

Ottelu ja liikesarjat

 
10.-13.5.Aikuisten EM-kilpailut (ottelu)Kazan, VenäjäMaajoukkue 
11.5.SalikisatVihti-Nummelaaloittelevat ja kilpailemisesta kiinnostuneet Lisätietoa ja ilmoittautumisohjeet
18.-20.5.Kamppailulajien yhteinen II-tason valmentajakoulutus, 4.vklPajulahti, NastolaI-tason suorittaneet ohjaajat 
12.5.May CampVantaaKaikkiJäsenseuran tapahtuma
19.5.Ikaalisten OpenIkaalinenOttelijat

TPSS 

19.5.-20.5.Ilya Pakin ja Mikhail Artamonovin leiriHelsinkiOttelijat ja Maajoukkue 
26.-27.5.Austria Open (G1)Innsbruck, AustriaOttelijatIlmoittautuminen
26.5.Liikesarjojen ranking-kilpailuVantaaKaikki 
27.5.Liikesarjojen avoin maajoukkueleiriVantaaKaikkiIlmoittautuminen
27.5. Salikisat Varkaus Aloittelevat ja kilpailemisesta kiinnostuneet Ilmoittautumisohjeet ja lisätietoja

Kesäkuu

    
3.6.Avoin otteluleiriVK, Turku Kaikki  Ilmoittautuminen 
2.6.Itävallan avoimet (liikesarjat)ItävaltaLiikesarjakilpailijat, karsintakilpailu 
8.-10.6.Suuri BudoleiriVarala, Tampere8 - 14-vuotiaatIlmoittautuminen
9.6.Saliliiga @TU11HelsinkiKaikkiJäsenseuran tapahtuma
4.-8.6.HNMKY Kesäleiri 1HelsinkiLapsetJäsenseuran tapahtuma
11.-15.6.HNMKY Kesäleiri 2HelsinkiLapsetJäsenseuran tapahtuma
16.6.SalikisatKuopioAloittelevat ja kilpailemisesta kiinnostuneetLisätietoja ja ilmoittautumisohjeet
16.-17.6.Lux Open (G1)LuxemburgOttelijatIlmoittautuminen
25.-29.6.HNMKY:n otteluleiriHelsinkiOttelusta kiinnostuneet 
28.-29.6.Ottelun maajoukkueleiriNurmijärviMaajoukkue ja ottelusta kiinnostuneetIlmoittautuminen
     

Heinäkuu

    
6.7.Sääntökoulutus (päivitety ottelusäännöt) valmentajilleVantaaValmentajatIlmoittautuminen
7.7.SM-kilpailut (ottelu ja liikesarjat)VantaaKaikkiIlmoittautuminen
     

 

    
Elokuu    
4.8.Liikesarjojen Freestyle-leiriTuusulaKaikkiJäsenseuran tapahtuma
17.-19.8.HNMKY:n taekwondoleiriKarjalohjaKaikki 
18.8.Talent Team -leiriLohjaKutsutut 
19.8.Hiisi ChallengeVIhtiOttelijatIlmoittautuminen
24.-26.8.Taekwondo FestivalTurkuKaikkiIlmoittautuminen
     

Syyskuu

    
15.9.EMA Sportin avoin leiriLahtiKaikkiJäsenseuran tapahtuma
15.-16.9.Liikesarjojen maajoukkueleiriPoriMaajoukkueMaajoukkue 
22.9.Ottelun MJ-leiri ja Herttoniemen avoin otteluleiriHelsinkiKaikki

Jäsenseuran tapahtumat ja liiton tapahtuma

Ilmoittautuminen

29.9.Porvoo OpenPorvooOttelijatIlmoittautuminen
29.9.Frans Salmen liikesarja- ja askelotteluleiriHelsinkiKaikkiJäsenseuran tapahtuma
     

Lokakuu

    
13.-14.10.Liikesarjojen avoin maajoukkueleiriTU2011 SaliKaikkiIlmoittautuminen
15.-17.10.U21 EM-leiri EM-joukkue + kutsutut paritIlmoittautuminen
19.-21.10.II-tason junioriohjaajakoulutus, 1.vklPajulahtiI-tason käyneet ohjaajat Ilmoittautuminen
20.10.Herttoniemen avoin otteluleiriHelsinkiKaikkiJäsenseuran tapahtuma
27.10.Ambassador´s CupVantaaOttelu ja liikesarjat 
28.10.PowerdayVantaaKaikki Ilmoittautuminen
28.10.WTE ValmentajakoulutusVantaaKV-kisoja kiertävät valmentajatIlmoittautuminen
27.-29.10.1st European Kukkiwon HanmadangAteena, Kreikka  
     

Marraskuu

    
2.-4.11.Liikesarjojen MM-leiriKisakallioMM-joukkue 
2.-4.11.U21 EM-joukkueen viimeistelyleiriTurku, VKEM-joukkueIlmoittautuminen
3.11.Ottelun maajoukkueleiriTurku, VKAvoinIlmoittautuminen
10.11.TU11 salikisat (ottelu ja liikesarjat)HelsinkiAvoinJäsenseuran tapahtuma
15.-18.11.Liikesarjojen MM-kilpailutTaiwanMM-joukkue 
23.-25.11.II-tason junioriohjaajakoulutus, 2.vklPajulahtiI-tason käyneet ohjaajat 
17.11.Herttoniemen avoin otteluleiriHelsinkiKaikkiJäsenseuran tapahtuma
24.11.Talent Team -leiri Kutsutut 
23.11.Liiton sääntömääräinen syyskokousEuraKaikki 
24.11.Liigafinaalit, Eura OpenEuraOttelu ja liikesarjat 
24.11.Kauden päätöstilaisuusEuraKaikki 
     

Joulukuu

    
1.12.Mustien vöiden leiriVarala, Tampere1 kup - danit 
1.12.EMA Sportin otteluleiriLahtiKaikkiJäsenseuran tapahtuma
 2.12.Poomsae-Kata yhteisleiri Karaten kanssaHelsinkiKutsututJäsenseuran tapahtuma
8.12.TU11 salikisat (ottelu ja liikesarjat)HelsinkiAvoinJäsenseuran tapahtuma
15.12.Ottelun maajoukkueleiriTampereAvoin 
     
4.-6.1.2019New Year Camp 2019Turku VKAvoin 

 

Taekwondoliiton tapahtumien yleiset peruutusehdot löydät täältä!