Liittotoimijat|Työhuone

Tapahtumakalenteri

2019

AjankohtaTapahtumaPaikkakuntaKohderyhmäIlmoittautumislinkki
Tammikuu    
5.1.Liikesarjojen PM- leiri. (10.00-17.00)Konala, TU-11 sali.PM-kilpailuun osallistujatIlmoittautuminen
5.1.LoppiaisleiriMikkeliKaikkiJäsenseuran tapahtuma
12.1.Ottelun maajoukkueleiriVK, TurkuAvoinIlmoittautuminen
 19.-20.1.PM-kilpailutIslantiOttelu- ja liikesarjakilpailijatLiikesarja ilmoittautuminen
 19.1.Kamppailulajien yhteinen junioriohjaajaseminaari TampereJunioriohjaajat ja ohjaamisesta kiinnostuneetIlmoittautuminen
     
Helmikuu    
1.-.3.2.Lasten ja nuorten hyvä harjoittelu kamppailulajeissa - järjestäjänä Suomen ValmentajatPajulahti, NastolaLasten ja nuorten ohjaajat ja valmentajatIlmoittautuminen
9.2.EMA Sportin avoin otteluleiriLahtiKaikkiJäsenseuran tapahtuma
9.2.Ottelun maajoukkueleiriHelsinkiAvoinIlmoittautuminen
2.2.MurskauskilpailutNurmijärviKaikkiITF Taekwon-Do liiton tapahtuma
9.-10.2.German OpenAvoinLiikesarjakilpailijat Liikesarja ilmoittautuminen
16.2.Loviisa OpenLoviisaKaikkiIlmoittautuminen
18.-22.2.HNMKY Taekwondon otteluleiriHelsinki8 - 16 vuotiaatLisätietoja
22.-23.2.VK:n hiihtolomaleiriTurkuKaikki ottelijat 
23.2.Frans Salmen potkutekniikka- ja liikesarjaleiriHelsinkiKaikki yli 10-vuotiaatJäsenseuran tapahtuma
     
Maaliskuu    
2.3.Ottelun maajoukkueleiriLahtiAvoinIlmoittautuminen
8.-10.3.TalvisuurleiriVaralan Urheiluopisto, TampereKaikkiIlmoittautuminen
9.3.Ylimääräinen yleiskokousVaralan Urheiluopisto, TampereJäsenseurojen edustajat 
16.-17.3.Ottelun maajoukkueleiriTurkuAikuiset ja U21 
16.-17.3.Belgia Open 2019 G2AvoinOttelukilpailijat 
16.-17.3.Lohja Open 2019 Liikesarja Ranking kilpailu + liikesarjaleiriLohjaLiikesarjakilpailijat + kaikki Kilpailuilmoittautuminen   Leiriilmoittautuminen
22.-24.3.Nurtzi Camp - Nur Tatar ja Mehran AkariNurmijärviKaikkiJäsenseuran tapahtuma
23.-24.3.Liikesarjamaajoukkueen valmistautumisleiri Liikesarjamaajoukkue 
30.3.Kim Sinisalon otteluleiriHelsinkiKaikkiJäsenseuran tapahtuma
Huhtikuu    
2.-4.4.Liikesarjojen EM-kilpailut jaTurkkiMaajoukkue 
5.-6.4.Liikesarjojen Beach EM 6.4.TurkkiMaajoukkue + avoin
19.-22.4.Ottelijoiden kansainvälinen PÄÄSIÄISLEIRITurku, VK
 Avoin       
 Ilmoittatuminen
27.4.Liiton sääntömääräinen kevätkokousHelsinki  
27.-28.4.Helsingin NMKY 2019 Liikesarja Ranking kilpailu + liikesarjaleiriHelsinki Liikesarjakilpailijat + kaikki   
Toukokuu    
5.-7.5.Ottelun maajoukkueleiriAikuisetKisakallio 
11.5.Nurtzi OpenKaikkiOttelu 
18.5.Ottelun maajoukkueleiriU18  
 25.-26.5.Korso Open 2019 Liikesarja Ranking kilpailu ja otteluliigan osakilpailuAvoinKaikki 
 24.-26.5. Taekwondo Festival 2019KaikkiTurku 
     
Kesäkuu    
  7.-9.6. Suuri Budoleiri Varalan Urheiluopisto, TampereJunnut Ilmoittautuminen
     
     
Heinäkuu    
6.-7.7.SM-viikko: Ottelun U21 sekä Mastereiden SM-kilpailut ja liikesarjojen SM-kilpailutVantaa  
     
     
     
Elokuu    
17.-18.8.Mikael Borotin potkuseminaari (Ranskan ITF-maajoukkueen valmentaja)  Jäseneuran tapahtuma
     
     
     
Syyskuu    
21.9.Ikaalinen Open (ottelu) Ikaalinen Kaikki 
     
     
Lokakuu    
12.10.Porvoo Open (otteluliiga)PorvooKaikki 
13.10.Porvoo Open 2019 Liikesarja Ranking kilpailu PorvooLiikesarjakilpailijat + kaikki   
26.10.Ambassadors Cup  (Liigafinaalit) VantaaOttelu- ja Liikesarjakilpailijat  
     
Marraskuu    
     
23.11.Ottelun SM-kilpailut (aikuiset, juniorit ja kadetit)Eura  
23.11.Harrastajien Eura Cup 2019EuraLiikesarjakilpailijat  
     
Joulukuu    
     
     
     

 

Taekwondoliiton tapahtumien yleiset peruutusehdot löydät täältä!