Mitalistit

 

Suomen ensimmäinen liikesarjojen MM-mitali: Frans Salmi MM-3, Aguascalientes, Meksiko 2014. Kuva: Saija Vuori

SUOMEN ARVOKILPAILUMITALIT LIIKESARJOISSA


Krista Mäkinen

EM-2.  2015 (N 35-41)


Varpu Järvinen

EM-3.  2007 (N O51)

EM-3.  2009 (N O51)


Frans Salmi

MM-3.  2014 (M U17)

EM-1.  2015 (M U30)

EM-3.  2017 (T U30)

Beach MM-3.  2017 (T O17)

Beach MM-1.  2018 (U30)

Beach MM-1.  2018 (T O17)

Beach MM-3.  2018 (P U30)

EM-3.  2019 (T U30)

Beach EM-3.  2019 (T U30)


Niina Virtala

MM-3.  2016 (T O30)

EM-2.  2015 (N U50)

EM-3.  2017 (N U50)

EM-2.  2017 (T O30)

EM-3.  2015 (T O30)

EM-3.  2019 (U 50)

EM-3.  2019 (T O30)


Johanna Nukari

MM-3.  2016 (N U40)

MM-3.  2016 (T O30)

EM-2.  2017 (T O30)

EM-3.  2015 (T O30)

EM-3.  2015 (N U40)

EM-3.  2019 (T O30)


Triin Saviauk

MM-3.  2016 (T O30)

EM-2.  2017 (T O30)

EM-3.  2015 (T O30)

EM-3. 2019 (T O30)


Oili Siltanen

EM-3.  2017 (T U30)

Beach MM-3.  2017 (T O17)

Beach MM-1.  2018 (T O17)

EM-3.  2019 (T U30)

Beach EM-3.  2019 (T U30)


Christian Kamphuis

EM-3.  2017 (T U30)

Beach MM-3.  2017 (T O17)

Beach MM-1.  2018 (Freestyle O17)

Beach MM-1.  2018 (T O17)

EM-3.  2019 (T U30)


Daniel Halonen

Beach MM-3.  2018 (Freestyle U17


Nea Säynäjoki

Beach MM-3.  2018 (U30)


Linda Räkköläinen

Beach MM-3.  2018 (P U30)


Mico Knutsson

Beach EM-3.  2018 (T U30)



Pohjoismaiden mestarit

NIMISEURASARJAPAIKKA JA AIKA
Krista Mäkinen

Budokwai

Taekwondo

Naiset 27-34 vuotiaat ja *Master 1 NaisetTanska 2002, Norja 2005, Tanska 2006, *Ruotsi 2012
Varpu JärvinenKokemäen TaekwondoNaiset yli 51 vuotiaat ja *master 2 NaisetRuotsi 2007, Suomi 2008, Islanti 2009, Tanska 2011, *Ruotsi 2012
Marjo VienonenHausjärvi HongNaiset 35-41 vuotiaatSuomi 2004
Jaana SilvennoinenHausjärvi HongNaiset yli 42 vuotiaatTanska 2006
Roosa Närhi

Budokwai

Taekwondo

Tytöt alle 18 vuotiaat ja *Naiset 19-30 vuotiaatTanska 2006, *Norja 2010, Tanska 2011
Jarkko Mäkinen

Budokwai

Taekwondo

Miehet 31-40 vuotiaatSuomi 2008
Susan JosipovHelsingin TaekwondoseuraNaiset 31-40 vuotiaatSuomi 2008
Roosa Närhi & Jarkko MäkinenBudokwai/
Taekwondo Team Turku
Parit alle 36 vuotiaatSuomi 2008, Islanti 2009
Riitta HurmerintaMukwan JyväskyläNaiset 31-40 vuotiaatIslanti 2009, Islanti 2014
Nora MikkelinenTampere KumgangNaiset 31-40 vuotiaatNorja 2010
Heikki Liukkonen, Aki Haapio, Jyri HaapioBudokwai TaekwondoRyhmät 14-36 vuotiaatNorja 2010
Adina Anghelescu-HakalaHerttoniemi HwangNaiset 41-50 vuotiaatNorja 2010, Tanska 2011
Nea SäynäjokiTampere KumgangKadetitTanska 2011
Olli SiltanenBudokwai TaekwondoMiehet 19-30 vuotiaatTanska 2011
Roosa Närhi & Olli SiltanenBudokwai TaekwondoParit U 36Tanska 2011
Eevi HuuskoennEspoo Hwarang TeamKadetti tytötRuotsi 2012, Suomi 2013, Islanti 2014
Frans SalmiBudokwai TaekwondoJuniori pojatRuotsi 2012, Suomi 2013
Ilja Patrikainen & Riitta HurmerintaMukwan JyväskyläParit O 29Ruotsi 2012, Suomi 2013
Nea Säynäjoki, Linda Halonen, Jaana TaljaTampere Kumkang / Porin TaekwondoNaisten ryhmäRuotsi 2012
Oskar MäkinenPorin TaekwondoKadetti pojatSuomi 2013
Linda HalonenPorin TaekwondoJuniori tytötSuomi 2013
Linda Halonen & Frans SalmiPorin Taekwondo / Budokwai TaekwondoJuniori paritSuomi 2013
Jaana Talja, Ada-Kristiina Rintala, Linda HalonenPorin TaekwondoJuniori ryhmätSuomi 2013
Johanna NukariEspoo Hwarang TeamNaiset U 40Suomi 2013, Tanska 2016
Niina VirtalaManse TaekwondoNaiset U 50Suomi 2013, Islanti 2014, Norja 2015, Tanska 2016, Ruotsi 2017
Mika Kuusimäki, Aki Tiihonen, Ilja PatrikainenPorin Taekwondo / Taekwondo Lahti / Mukwan JyväskyläRyhmät O 29Suomi 2013
Niina Virtala, Johanna Nukari, Adina Anghelescu-HakalaManse Taekwondo / Espoo Hwarang Team / Taekwondo Hwang HerttoniemiRyhmät O 29Suomi 2013
Christian KamphuisVihti-Nummela Mudo Taekwondo seura / Taekwondourheilijat 2011Juniori pojat
*Miehet U 30
Islanti 2014, *Tanska 2016
Linda Halonen & Christian KamphuisPorin Taekwondo / Vihti-Nummela Mudo Tkd seuraJuniori paritIslanti 2014
Adina Anghelescu-Hakala & Kim RejmanTaekwondo Hwang Herttoniemi / Helsingin TaekwondoseuraParit O 30Islanti 2014
Eevi Huuskonen, Naam Suomalainen, Linda HalonenEspoo Hwarang Team / Mudo Lohja / Porin TaekwondoJuniori ryhmätIslanti 2014
Kim ReimanHelsingin TaekwondoseuraMiehet U 50Norja 2015
Triin SaviaukBudokwai TaekwondoNaiset U 40Norja 2015
Naam Suomalainen & Keni SuomalainenMudo LohjaParit U 14Tanska 2016
Essi Labart & Christian KamphuisTaekwondourheilijat 2011Parit U 30Tanska 2016
Niina Virtala & Kim RejmanManse Taekwondo / Helsingin TaekwondoseuraParit O 30Tanska 2016
Triin Saviauk, Johanna Nukari & Niina VirtalaBudokwai Taekwondo / Espoo Hwarang Team / Manse TaekwondoRyhmät O 30Tanska 2016, Ruotsi 2017
Jeppe AukioVihti-Nummela Mudo Taekwondo seuraMiehet U 40Ruotsi 2017
Daniel HalonenPorin TaekwondoFreestyle pojat U 17Ruotsi 2017